Биографија
Бојана Регоје рођена је 1990. године у Београду. Основне студије психологије завршила је на Факултету за медије и комуникацију Универзитета Сингидунум на департману за психологију са просечном оценом 9,8, звање мастера стекла је на Филозофском факултету Универзитета у Београду на смеру клиничка психологија са просечном оценом 9,7. Прво професионално искуство у области психодијагностике, клиничке психологије и психотерапије стекла је у Болници за психијатрију КБЦ “Др Драгиша Мишовић” где је завршила приправнички стаж, након чега је положила државни испит и стекла звање здравственог сарадника. Звање психотерапеута стекла је у оквиру Асоцијације системских терапеута Србије (АСТ) и тренутно је носилац националног и међународног сертификата из психотерапије (Савез друштава психотерапеута Србије – СДПС; European Association for Psychotherapy – EAP). У оквиру Српске психодрамске асоцијације (СПА) “Морено” и даље се школује за групног психотерапеута, актуелно је квалификована за самостално вођење психотерапијских група под супервизијом.
Запослена је на Институту за здравствену заштиту мајке и детета Србије ,,Др Вукан Чупић’’ у Републичком центру за планирање породице, где ради психодијагностику, саветовање и индивидуалну, породичну и групну психотерапију са адолесценткињама и њиховим породицама које се суочавају са застојима и очекиваним развојним кризама, или су развиле неки вид менталне, психолошке тешкоће у функционисању. Такође у тиму са гинекологом и педијатром, специјалистом за исхрану, помаже великом броју адолесценткиња које се боре са неким од облика поремећаја у исхрани. Такође, члан је и Тима за заштиту деце од злостављања и занемаривања деце, те је задужена је за пружање психолошке подршке младима у процесу суочавања и превазилажења трауматског искуства. Сарађује на различитим пројектима у области менталног здравља као што је УНИЦЕФ-ов пројекат „Подршка менталном здрављу адолесцената у Србији”, а у оквиру Недељниковог интернет магазина „Велике приче“ труди се да широј јавности приближи психолошке теме од значаја.
Раније, Бојана је имала прилику да као психолог ради на терену у високо кризним ситуацијама са избеглим лицима у оквиру НВО „Лекари без граница“, али и као организациони психолог у различитим компанијама на позицијама везаним за селекцију, тренинг и развој запослених, где је фокус њеног рада био да помогне појединцима и компанијама да изграде здравије пословно окружење. Члан је Друштва психолога Србије (ДПС) и Савеза друштава психотерапеута Србије (СДПС), а своја стручна знања у области клиничке психологије и психотерапије континуирано унапређује учешћем на семинарима и конгресима од значаја за струку.
Референце од значаја
International Society for the Study of Individual Differences (ISSID) 2013 са радом: „Can schizotypy be extracted from the natural language?“ Medjedovic, J.; Aleksic, M.; Meskovic, D.; Ljubicic, Z.; Deh D.; Regoje, B. & Adzemovic, I.